بهترین شهر های دنیا | زیباترین شهرهای جهان | توکیو و کیوتو

بهترین شهرهای دنیا برای زندگی از شهرهای ژاپن

بهترین شهرهای توریستی دنیا | شهر توکیو (Tokyo) و کیوتو (Kyoto)

دو تا از بهترین شهرهای جهان از شهرهای ژاپن به نام های شهر توکیو (Tokyo) و کیوتو (Kyoto) به ترتیب در بالای لیست بهترین شهرهای دنیا برای زندگی ۲۰۱۶ قرار گرفتند.

در یک وب سایت انگلیسی زبان رای گیری انجام شد که مردم در آن به بهترین شهرهای جهان از دیدگاه خودشان رای دادند. بیش از ۳۰۰٫۰۰۰ نفر در رای گیری بهترین شهرهای جهان شرکت کردند.

البته بد نیست بدانید که در این نظرسنجی آمریکا مد نظر قرار نگرفته بود.

بهترین شهرهای جهان را با سفر کام بشناسید…

شهرهای توکیو و کیوتو شهرهایی هستند که تلفیقی از سنت و اوجی از مدرنیته می باشند توانستند رای مخاطبان بیشتری را بدست آوردند. در ادامه مطلب به معرفی بیشتر این شهرهای می پردازیم.

شهر کیوتو که به «شهر هزار ساله» نیز شهرت دارد به مدت ۷۹۴ سال، یعنی از دوران سلسه «هویان» تا «میجی» پایتخت این کشور به شمار می رفت.

در سال ۱۸۶۸ میلادی، توکیو به عنوان پایتخت ژاپن انتخاب شد که اکنون از جمله پرگردشگرترین مناطق جهان به شمار می رود.

جالب است بدانید مه در این شهر نسبتا کوچک (توکیو) بیش از ۳۷ میلیون نفر سکونت دارند. با دارا بودن ۱٫۶ تریلیون یکی از بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی را میان کشورهای متروپل جهان به خود اختصاص داده است.

اگر برای شما هم سوال پیش آمده که دلایل انتخاب این شهرهای چه بوده، پیشنهاد می کنیم تصاویر را دنبال کنید تا شما هم با رای دهندگان اتفاق نظر پیدا کنید.

کیوتو در نزدیکی جزیره اصلی هونشو در منطقه کانسای قرار گرفته است.

بهترین شهرهای جهان

اگر به دنبال ژاپن قدیمی که در فیلم ها دیده اید هستید، کیوتو احتمالا آن شهری است که می خواهید. این شهر که زمانی پایتخت ژاپن به شمار می رفت، بناهای امپراطوری این کشور را در خود جای داده.

همچنین حدود ۱٫۶۰۰ معبد بودایی نیز در آن دیده می شود که از آن جمله می توان به «کینکاکوجی» یا «عمارت کلاه فرنگی طلایی» اشاره کرد.

بهترین شهرهای جهان

بیش از ۴۰۰۰ زیارتگاه که محل نگهداری آثار هنری نیز هستند وجود دارد. از آن جمله می توان به ورودی زیارتگاه «فوشیمی ایناری تایشا» اشاره کرد.
بهترین شهرهای جهان

شهر کیوتو به گونه ای ساخته شده بود که از بمباران های جنگ جهانی دوم در امان باشد. این امر سبب شده که این شهر اکنون بتواند بخش های اصلی خود را حفظ کرده باشد.
بهترین شهرهای جهان
البته آن چه در مورد قدمت این شهر گفته شد، به آن معنا نیست که در همان گذشته و بدون هیچ پیشرفتی باقی مانده باشد.
بهترین شهرهای جهان
شهر کیوتو به دلیل شکوفه های زیبای آلبالو هم شهرت فراوانی دارد، همان شکوفه های محسور کننده ای که در فیلم «گمشده در ترجمه» نیز سکانس هایی از آن دیده می شد.
بهترین شهرهای جهان
وجود بامبوهای فراوان در منطقه «آراشیاما» این منطقه را مکانی مناسب برای بی نهایت تصاویر زیبای اینستاگرامی کرده و از دیدنی های این شهر نیز به شمار می رود.
بهترین شهرهای جهان
عکس برداری از گیشاهای ژاپنی، یکی از جذابیت هایی است که گردشگران علاقه فراوانی به آن دارند. شمار زنانی که چنین تفریحی را برای گردشگران با لباس های ستنی ژاپنی به وجود می آوردند اکنون از ۱۰۰۰ مورد هم کمتر است.
بهترین شهرهای جهان
کیمونوها تنها لباس های مخصوص گیشاها نیستند، بلکه به منظور خریداری شدن توسط بازدیدکنندگان هم طراحی و دوخته می شوند. مرکز «نساجی نیشیجین» لباس هایی را برای به نمایش گذاشتن در فشن های سالانه طراحی می کنند و برای گردشگران این فرصت را به وجود می آورند که آنها را از نزدیک و در انواع مختلف ببینند.
بهترین شهرهای جهان
هنوز هم در کشور ژاپن می توانید در اتاق های بدون مبلمان به نام «ریوکان» اقامت داشته باشید.
بهترین شهرهای جهان
زمانی که آماده ترک کیوتو می شوید، می توانید سوار قطاری شوید که بیش از ۵۰۰ کیلومتر را در دو ساعت و ۲۰ دقیقه طی می کند.
بهترین شهرهای جهان
شهر توکیو اندکی از کیوتو شلوغ تر است …
بهترین شهرهای جهان
اگر دلتان می خواهد که کمی متفاوت از فضاهای شهری عمل کرده و سوار اتومبیل نشوید می توانید از درشکه های مخصوصی استفاده کنید که به جای اسب، توسط انسان حمل می شوند …
بهترین شهرهای جهان
در این شهر هم مکان های مذهبی وجود دارند …
بهترین شهرهای جهان
آتش بازی های زیبای شب سال نو در شهر کیوتو
بهترین شهرهای جهان
مکان هایی که برای خرید وسایل الکترونیک در این شهر درنظر گرفته شده اند، رنگ های خیره کننده و عجیب و غریبی دارند.
بهترین شهرهای جهان
شما حتی با نگاه کردن به مکان های این چنینی می توانید حس ورزش کردن را داشته باشید
بهترین شهرهای جهان
در بازار ماهی «تسوکیجی» می توانید خوردن سوشی را تجربه کنید که در هیچ کجای دنیا به آن تازگی یافت نمی شود …
بهترین شهرهای جهان

منبع: Conde Nast Traveler

ارسال کننده: در تاریخ 26 نوامبر 2017 با موضوع: شهرها و روستاها, ژاپن