تور تایلند – راهنمای سفر به تایلند

جاذبه های توریستی مذهبی تایلند

تایلند در جنوب شرقی آسیا قرار دارد؛ منطقه ای با هوایی به شدت حاره ای و گرم و جمعیتی بیش از ۶٫۵ میلیون نفر که مساحیت تقریبا یک سوم ایران دارد. بانکوک، پاتایا و پوکت، مهم ترین شهرهای تایلند هستند. با تعداد بسیار زیادی بازدید کننده که روز به روز بر تعداد آن ها هم زیاد می شود تعجبی ندارد که در رسانه های مختلف هم بیشتر از جاهای دیگر به تایلند، این کشور زیبا پرداخته شود. تایلندی ها می گویند اگر ۴۰۰-۵۰۰ سال پیش که میانمار به این کشور حمله کرد، شیخ احمدقمی و یارانش نبودند، قطعا تایلند به فنا می رفت. برای همین زمانی که به این کشور پا می گذارید، وقتی از شیخ احمد قمی حرف می زنید، از او تعریف کنید. کاخ پادشاهی، یکی دیگر از بناهای مهم این کشور است؛ کاخی که پادشاهان گذشته تایلند همه در آن سکونت می کردند و الان بیشتر جنبه توریستی دارد. پادشاهان گاهی در ییلاق و قشلاق در آن سکونت می کرده اند و شش ماه در سال خالی بوده و شش ماه به نزول اجلال همایونی مزین می شده.

سفری کوتاه اما جذاب در دیدنی های تایلند

جاذبه های توریستی تایلند

• معتبرترین و مهم ترین مسجد شیعیان بانکوک. اسمش «امام باری» یا «امام باره» بود و امام جماعتش شخصی به نام عبدالقیوم. این مسجد با معماری تایلندی و نقوش و نوشته های قرآنی و ادعیه منقش شده بود. هنوز معلوم نیست دقیقا چقدر مسلمان در این کشور وجود دارد، اما بیش از ۹۵ درصد مردم بودایی هستند و حدود ۱۵ تا ۱۷ هزار شیعه در این کشور زندگی می کنند.

جاذبه های مذهبی تایلند

جاذبه های مذهبی تایلند


•  ساختمان پرتیراژترین روزنامه تایلند. تای رَه (thai rath) که یک میلیون تیراژ دارد و تقریبا نزدیک به ۳۰۰ هزار نسخه آن برگشت می خورد. محوطه این روزنامه نصف استادیوم آزادی و چاپخانه اش اندازه کل ساختمان همشهری است. در کنار انتشار روزنامه، شبکه تلویزیونی، رادیویی و حتی ساخت فیلم و آنونس هم دارند.

سفری کوتاه اما جذاب در دیدنی های تایلند


•  معبد وات پو؛ مهم ترین معبد آیوتایا. البته این معبد از این جهت اهمیت دارد که در زمان حمله میانمار به تایلند، کوچک ترین لطمه ای ندید. بعد از این ماجرا مردم فکر کردند این معبد از طرف خدایگان به شدت مورد مراقبت است (همان «نظرکرده» خودمان). برای همین به اینجا می آیند و کلی پول به پای این بودای زرین می ریزند. این معبد از آن معبدهایی است که مدام پر و خالی شوند.

جاذبه های توریستی تایلند

جاذبه های توریستی تایلند


• شهر تاریخی «آیوتایا» که ۴۱۷ سال پایتخت تایلند به شمار می رفت، یکی از تاریخی ترین بناهای این کشور است. «آیوتایا» در ۸۹ کیلومتری شمال شهر بانکوک قرار دارد که روزگاری از زیباترین شهرهای جهان محسوب می شد و از سال ۱۹۹۱ در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است.

این شهر در زمان حمله میانمار به تایلند، به آتش کشیده شد و این ساختمان ها بازمانده های همان شهر هستند. از چرخیدن در این شهر اصلا سیر نمی شوید.

دیدنی های تایلند

دیدنی های تایلند


• تصوری که از کافه در ایران وجودد ارد، به طرز غریبی با تعریف کافه در بانکوک متفاوت است. مردم در بانکوک به کافه می روند که کارشان را انجام دهند، روزنامه بخوانند، مطالعه کنند، مشق بنویسند، قرار کاری برگزار کنند و هر چیزی را که مربوط به کار می شود، انجام دهند.

سفری کوتاه اما جذاب در دیدنی های تایلند


• ما هم اولش فکر کردیم این سر را در بین شاخه های این درخت جاساز کرده اند. اما بعد فهمیدیم این سر، متعلق به مجسمه یکی از سربازان نگهبان شهر آیوتایا بوده که در زمان حمله سپاه میانمار، کنده شده و روی این درخت افتاده. در تمام این مدت هم با رشد درخت، همین جا مانده و به این شکل درآمده.

سفری کوتاه اما جذاب در دیدنی های تایلند


• معبد شیخ احمدقمی. همان شیخ ایرانی که ۷۰۰ سال پیش تشیع را به تایلند برد و الان برای خودش اعتباری دارد. گرچه فوت کرده، اما همچنان در یاد مردم آیوتایا زنده است. رئیس دانشگاه آیوتایا طوری از شیخ احمد حرف می زند که انگار یکی از قدیسان هندوست!

جاذبه های مذهبی تایلند

جاذبه های مذهبی تایلند


• راهب های بودایی تایلند هم مثل همه بودایی های دنیا لباس می پوشند. البته رنگ لباس ها با توجه به میزان تبحر فرد در امور دینی، کمی روشن و تیره می شود.

سفری کوتاه اما جذاب در دیدنی های تایلند

بانکوک

پایتخت کشور است و مرکز تجاری تایلند محسوب می شود. آن قدر به شهر رسیده اند که به عروسی زیبا می ماند. بانکوک را می توان شهری با کیفیت بالا دانست. کیفیت هتل ها، خیابان ها، مراکز خرید و حمل و نقل عمومی بانکوک قابل قبول است، اما مراکز تفریحی و دیدنی های این شهر در مقایسه با پاتایا و پوکت ضعیف تر است. این شهر پر از ترافیک است.

سفری کوتاه اما جذاب در دیدنی های تایلند


پاتایا

شهر ساحلی و بزرگ پاتایا شهرت و محبوبیت جهانی دارد. این شهر ساحلی مکان مناسبی برای جت اسکی و آفتاب گرفتن است. پاتایا را می توان بهترین و ارزان ترین گزینه برای تفریح دانست. تورهایی چون پارک کروکودیل ها و جزیره مرجانی و… از جمله تورهای فراوان پاتایا محسوب می شود. ضمن اینکه هزینه ها در پاتایا مثل هزینه هتل، تاکسی، غذا و… بسیار پایین است.

سفری کوتاه اما جذاب در دیدنی های تایلند


پوکت

جزیره ای بسیار زیبا و بزرگ با سواحل متعدد و تورهای فوق العاده جالب که از آن جمله تورهای جزیره جیمزباند، جزیره فی فی و تور رافتینگ (رودخانه وحشی و جنگل نوردی) را می توان نام برد. به طور کلی پوکت را می توان از نظر زیبایی با جزایر قناری مقایسه کرد.

سفری کوتاه اما جذاب در دیدنی های تایلند

سفر به پوکت به دلیل استفاده از دو پرواز (تهران- بانکوک و بانکوک- پوکت) با پروازهای عربی بسیار گران قیمت است. تورها و هتل های آن نسبتا گران تر از بانکوک و پاتایاست و نیاز به بودجه بیشتری دارد.

منبع: هفته نامه همشهری جوان

ارسال کننده: در تاریخ 6 ژوئن 2020 با موضوع: جاذبه های توریستی تایلند
بیشتر سفر کنید