خرید در خیابان شگفت‌انگیز وین پایتخت اتریش

خرید در خیابان شگفت‌انگیز وین پایتخت اتریش

لیست خیابان های مراکز خرید در وین اتریش

خرید در وین می تواند یکی از جذاب ترین خاطرات شما از سفر به اتریش باشد. این شهر زیبا با داشتن خیابان های شگفت انگیزی که در سرتاسر آن ها فروشگاه های مختلف قرار گرفته اند، به یکی از رویاهای عاشقان خرید تبدیل شده است.

پیدا کردن مراکز خرید مختلف در وین کار چندان مشکلی نیست (حتی اگر در سفر اولتان به سر ببرید) اما به نظرتان بهتر نیست از فرصتتان نهایت استفاده را کرده و به بهترین ها سر بزنید؟

در مراکز خرید وین می توانید هر نوع کالایی را که تصورش را بکنید بخرید. ببیشتر برندهای لباس و لوازم آرایشی و… در این شهر شعبات مختلف دارند.

نگران قیمت ها هم نباشید! خرید در وین می تواند از چند یورو تا هزاران یورو متغیر باشد، از اجناس ارزان گرفته تا اجناس مارک و بسیار گران قیمت را می توانید در این شهر پیدا کنید. انتخاب با شماست…

طبق قانونی که در این شهر حکم فرماست مغازه ها باید روزهای یکشنبه را تعطیل کند اما در هرجایی از دنیا بعضی ها قانون را اجرا نمی کنند و ممکن است بتوانید دو سه مغازه‌ی باز بیابید.

مراکز خرید در وین به طور معمول دوشنبه تا جمعه از ساعت ٩ صبح تا ۶ بعدازظهر و شنبه‌ها تا ۵ بعدازظهر باز هستند و بعضی‌هایشان ممکن است روزهای پنج‌شنبه و جمعه تا حدود ٧:٣٠ شب کار کنند.

با سفر کام همراه باشید تا ۵ خیابان شگف انگیز برای خرید در وین را به شما معرفی کنیم.

۱- کولمارکت (Kohlmarkt)

5 خیابان شگفت‌انگیز برای خرید در وین اتریش

اگر به دنبال خیابانی هستید که پر از زرق و برق و در یک کلام شگفت زده تان کند، خیابان کولمارکت را به شما پیشنهاد می کنیم. این خیابان بسیار زیبا و سرزنده دارای مغازه های بسیاری است که به نسبت قیمت های بالاتری دارند.

اما نگران نباشید، در این خیابان مغازه ای به نام «فرایتاگ اند برنت» وجود دارد که دقیق ترین و بهترین نقشه ها و راهنماهای سفر وین و تمام نقاط جهان را با قیمت های مناسب به فروش می رساند که مهم ترین ابزار برای یک گردشگر می باشد. ساعات کار این مغازه دوشنبه تا جمعه از ٩ صبح تا ٧ شب و شنبه‌ها هم تا ۶ عصر می باشد.

برای رفتن به خیابان کولمارکت می توانید از خط U۳ متروی وین (ایستگاه هِرِنگاسه) و اتوبوس‌های ۲A و ۳A استفاده کنید.


۲- جوزفشتاتر اشتراسه (Joseph Strasse)

5 خیابان شگفت‌انگیز برای خرید در وین اتریش

اگر به خیابان های با اصالت تر و قدیمی تر وین هستید می توانید به خیابان جوزفشتاتر اشتراسه بروید. این خیابان دارای انواع مغازه ها و فروشگاه ها می باشد، از لوازم و محصولات ارزان قیمت گرفته تا بسیار گران. شاید دوست داشته باشید با یک بازار محلی فروش میوه و تره بار هم آشنا شوید، در این صورت می توانید به خیابان «بروننمارکت» که در همین خیابان قرار دارد بروید.


۳- نوباگاسه (Neubaugasse)

5 خیابان شگفت‌انگیز برای خرید در وین اتریش

بسیاری از ما به اجناس دست دوم و چیزهای عجیب و غریب علاقه داریم. در این خیابان می توانید تا دلتان می خواهد از این اجناس پیدا کنید. البته فروشگاه های این خیابان به دست دوم فروشی ها خلاصه نمی شود و دارای تعداد زیادی فروشگاه اجناس نو هم می باشد. به عنوان مثال یکی از معتبر ترین و معروف ترین فروشگاه های کفش وین به نام «شو» در همین خیابان است که طیف وسیعی از کفش های مختلف را به فروش می گذارد.


۴- کارنتنر اشتراسه (Kartner strasse)

5 خیابان شگفت‌انگیز برای خرید در وین اتریش

شاید اگر چند سال پیش به این خیابان می آمدید از امروزش بسیار شلوغ تر بود اما هنوز هم یکی از شلوغ ترین و پر رفت و آمد ترین خیابان های خرید وین می باشد.

اگر می خواهید با وینی ها بیشتر آشنا شوید حتما به این خیابان سر بزنید زیرا به نسبت جاهای دیگر توریست کمتری به این خیابان می آید و بیشتر خود وینی ها در این خیابان حضور دارند.


۵- بازارچه‌های کریسمس

5 خیابان شگفت‌انگیز برای خرید در وین اتریش

بازارها همیشه در چند هفته مانده به کریسمس بسیار شلوغ می شوند و شور حال دیگری دارند. در وین هم در حوالی کریسمس بازارچه هایی شکل می گیرند که یکی از جذاب ترین آن ها بازارچه ای است که در محوطه‌ی بازِ مقابل تالار شهر برگزار می شود.

در این بازارچه بسیار دیدنی انواع محصولات را می توانید پیدا کنید اما جالب ترین قسمت آن درخت کریسمس عظیمی است که در وسط این بازارچه قرار می گیرد.

اگر بخواهید از بازارچه های دیگر وین در روزهای پیش از کریسمس دیدن کنید می توانید به خیابان های «فرایونگ»، «کارلز‌پلاتز»، «اشپیتلبرگ»، کنار کاخ‌های «شونبرون» و «بلویدره» و در «کوبنتزل» بروید. این بازارچه ها هم هر کدام به نوبه خود بسیار جذاب و دیدنی هستند.

ارسال کننده: در تاریخ 22 دسامبر 2017 با موضوع: شهرها و روستاها, مراکز خرید, جاذبه های توریستی اتریش