راهنمای خرید چمدان مناسب برای سفر

راهنمای خرید چمدان مناسب برای سفر

بستن چمدان سفر – راهنمای خرید

خرید چمدان سفر آنقدر می تواند سخت باشد که ما را دچار سردرگمی کند زیرا دنیای چمدان ها و ساک ها بسیار متنوع می باشد.
برای انتخاب یک چمدان سفر خوب و مناسب لازم است به نکاتی توجه نمایید تا بتوانید تمام وسائل مورد نظر خود را در آن جا دهید و در عین حال استفاده از آن ساده و راحت باشد.
با سفر کام همراه باشید…

راهنمای خرید چمدان سفر

اگر دقت کرده باشید حتما موافقید که در سفرهای خانوادگی به غیر از کوله و ساک‌های دستی که هر کسی با خود حمل می کند، به یک چمدان سفر شخصی هم احتیاج پیدا خواهید کرد. پس سایز چمدان را با توجه به وسیله‌ای که در سفر به آن احتیاج دارید انتخاب کنید.

برای کودکان می توانید از چمدان های فانتزی با طرح های بسیار شاداب استفاده کنید. برای دختر یا پسرتان اگر اهل رفتن به سفر و اردوگاه‌های چندروزه است مدل‌هایی مناسب با سن‌شان را انتخاب کنید که قطعا سایزهای کوچک‌تری دارند و اکسسوری‌هایی فانتزی. ضمن اینکه بسیار مهم است چمدانی که برای دلبندتان انتخاب می‌کنید حتما استاندارد باشد.
راهنمای خرید چمدان سفر

یکی از مهم ترین قسمت های هر چمدان زیپ آن است، زیپ چمدان را حتما چک کنید تا گیری نداشته باشد! یکی از مهم‌ترین آیتم‌های تهیه یک چمدان مناسب توجه به استحکام زیپ آن است.خراب شدن زیپ چمدان بیشتر از آسیب دیدن بدنه آن اعصاب شما را خرد خواهد کرد. دسته‌های چمدان‌های استاندارد خوش‌دست‌تر است و قابلیت بیشتری برای تنظیم ارتفاع به شما می‌دهد.اگر چمدان‌هایی با جنس پارچه‌های ضخیم انتخاب شماست، قبل از بستن بار سفر به شرایط جوی مقصد هم فکر کنید. اگر شرایط جغرافیایی آنجا ابری است مسلما در زمان کوتاهی کثیف و خیس خواهد شد.

چمدان‌هایی که سه سایز مختلف دارند سایز کوچک‌شان عموما حدود ۱۰ کیلوگرم وزن حمل می‌کند. سایز متوسط آن حدود ۲۲ کیلوگرم و سایز بزرگ چمدان حدود ۳۰ کیلوگرم. بهتر است بیش از این میزان داخل چمدان وسیله‌ای قرار ندهید. ضمن اینکه داخل شناسنامه چمدان‌های استاندارد تمامی این موارد ذکر شده؛در غیر این صورت از فروشنده اطلاعات بیشتری بخواهید.

راهنمای خرید چمدان سفر

چرخ‌های موجود در کف این چمدان‌ها به علاوه دسته‌هایی که دارد به حمل راحت‌تر آن کمک می‌کند. ضمن اینکه کف چمدان چه به دلیل سنگین بودن و چه کشیده شدن کف زمین آسیب کمتری می‌بیند. موقع خرید چنین مدل‌هایی حتما حواس‌تان باشد که نوع قلابی آن را تهیه نکنید چون اکسسوری‌هایی مثل زیپ، چرخ و دسته چمدان در چنین حالتی سریع‌تر خراب می‌شود. ضرب‌المثل‌ها همیشه راست می گویند؛ هر چقدر پول بدهید، آش می‌خورید!چمدان‌هایی که عموما از جنس‌های پلیمری ساخته می‌شوند و جنسی سخت دارند بهتر از اشیای حساس و ارزشمندتان محافظت می‌کنند. این چمدان‌ها برای سفرهای چند‌روزه و مسافرت‌های کاری مناسب‌ترند. البته مدل‌های سنگین‌تری‌هستند و قابلیت‌های بیشتری هم دارند. ضمنا تنوع این چمدان‌ها بیشتر است و رنگ‌بندی کامل‌تری دارند.

اگر می‌خواهید فقط خودتان به محتویات داخل چمدان دسترسی داشته باشید، حتما نوعی را انتخاب کنید که قفل داشته باشد. این چمدان‌ها استانداردهای بالاتری دارند و قطعا دیرتر خراب می‌شوند.
راهنمای خرید چمدان سفر

برای سفرهای یک روزه درون شهری و حتی برون شهری ساکی را انتخاب کنید که هم سبک است و هم جمع و جور. اتفاقا برخلاف آن چیزی که احتمالا فکر می‌کنید، این ساک‌ها که عموما جنسی برزنتی، کتان ضخیم، چرم پلاستیکی و… دارند به دلیل انعطاف‌شان فضای کمتری اشغال می‌کنند، سبک‌ترند و حمل‌شان هم آسان‌تر خواهد بود. به خصوص برای سفر های هوایی…

انتخاب سایز چمدان به خیلی موارد بستگی دارد؛  به تعداد اعضای خانواده، اینکه سفر شما چند روزه است و چقدر لباس و وسیله برای رفتن به سفر احتیاج دارید. استفاده از یک چمدان بزرگ‌تر از آنچه به آن نیاز دارید مسلما فقط فضای اضافه اشغال می‌کند؛ ضمن اینکه حمل چمدان بزرگ سخت‌تر خواهد بود!

خرید یک چمدان خوب باعث می‌شود خیال‌تان تا سال‌ها برای رفتن به سفر راحت باشد. محفظه‌هایی ضدضربه داخل بدنه بسیاری از چمدان‌ها تعبیه شده که خیال شما را بابت آسیب دیدن وسایل راحت می‌کند.

منبع: مجله ایده آل
ارسال کننده: در تاریخ 11 دسامبر 2017 با موضوع: نکات سفر