۱۰ نکته درباره سفر به دبی

راهنمای سفر به دبی و نکات مهم مسافرت به دبی

صفر تا صد سفر به دبی – تور تابستان دبی

دبی یکی از برترین مقاصد گردشگری دنیا با وجود ساختمان های بلند و پر زرق و برق، یک شهر بسیار محافظه کار است. آب و هوای گرم و مراکز خرید لوکس باعث تبدیل شدن این شهر به مقصد گردشگری ایرانیان و جهانیان شده است. اگر قصد سفر به دبی را دارید میتوانید نکات زیر را مطالعه کنید تا سفری امن و لذت بخشی را داشته باشید.

۱- ماه های مناسب برای سفر به دبی

دبی دارای دو فصل می باشد، یکی فصل گرما و یکی فصل داغ! بهترین زمان برای مسافرت به دبی ماه های آوریل (۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت) و اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان) می باشد. البته در این دو ماه هم ممکن است با کمی باران روبرو شوید اما بارش ها دوام چندانی ندارند و می توانید از سوختن زیر آفتاب داغ دبی جان سالم به در ببرید.

۲- از شش ماه قبل به دنبال پرواز مناسب باشید

خطوط هوایی بین المللی تقریبا از شش ماه قبل از پرواز بلیط های ارزان خود را برای فروش می گذارند. البته این به این معنی نیست که حتما خیلی قبل تر از پروازتان بلیط خریداری کنید، بلکه می توانید از ماه ها قبل قیمت ها را چک کرده و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

۳- قبل از سفر هتل خود را رزور کنید

از آنجا که دبی در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیاست و اکثر گردشگران ماه های آوریل (۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت) و اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان) را برای سفر به دبی انتخاب می کنند، بهتر است محل مناسبی را برای اقامت از پیش رزور کنید تا خیالتان بابت هتل راحت باشد. پیشنهاد می شود این کار را دو تا سه ماه قبل از پروازتان انجام دهید.

۴- احترام گذاشتن به ماه رمضان

در صورتی که در ماه رمضان راهی دبی می شود بد نیست بدانید که در مکان های عمومی، خوردن و آشامیدن نوعی بی احترامی تلقی شده و غیر قانونی می باشد.

۵- لباس مناسب

همینطور که در حال آماده کردن لباس هایتان برای مسافرت به دبی هستید، دقت داشته باشید که در اماکن عمومی دبی پوشیدن لباس های پر زرق و برق و لباس های خیلی تنگ و کوتاه از نظر مردم دبی مناسب نیست و جلوه ی خوبی ندارد. آقایان هم معمولا بدون پیراهن در مکان های عمومی دیده نمی شوند، پس بهتر است لباس مناسب و متوسطی را انتخاب کنید.

۶- قبل از گرفتن عکس اجازه بگیرید

dubai travel tips

هرگز دوربینتان را طرف کسی نگیرید و بدون اجازه عکسشان را نگیرید، البته اگر در منطقه ی توریستی معروف یا منظره ای بسیار زیبا قرار دارید اشکالی ندارد. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید از ساختمان های دولتی، فرودگاه ها، تاسیسات نظامی و… عکس بگیرید.

۷- از شما انتظار انعام دادن ندارند

در بسیاری از مکان ها از شما انعام دریافت نمی شود اما در بعضی رستوران ها بهتر است این کار را انجام بدهید.

۸- راننده تاکسی ها آدرس دقیق شما را نمی دانند!

گرفتن تاکسی برای گشت و گذار در اطرف شهر نسبتا ارزان است اما دقت داشته باشید که باید آن ها را راهنمایی کنید و توقع نداشته باشید که اسم یک مکان خاص را به آن ها بدهید و آن ها هم شما را مستقیما به آدرستان ببرند! راننده تاکسی ها نام تمام کوچه پس کوچه های دبی را نمی دانند، پس بهتر است کمی آن ها را راهنمایی کنید.

۹- مراقب نوشیدنی ها باشید

با آن که نوشیدن نوشیدنی های الکلی در دبی آزاد است اما حین رانندگی و بودن در مکان های عمومی غیر قانونی است.

۱۰- مراقب رفتارتان باشید

ابراز علاقه بیش از حد در مکان های عمومی ممکن است شما را دچار مشکل کرده با حتی زندانی کند! در دبی این کار بسیار زشت و زننده است و کاری معمول نیست.

منبع: +

ارسال کننده: در تاریخ 28 می 2020 با موضوع: نکات سفر, امارات متحده عربی