کارناوال در شهر ونیز ایتالیا یکی از بزرگ ترین جشنواره های جهان

عکسهای ونیز ایتالیا – کارناوال

ونیز ایتالیا+عکس کارناوال

کارناوال ونیز ( Carnival of Venice ) یکی از قدیمی ترین و مشهور ترین جشنواره های جهان می باشد که هرساله برگزار می شود.

کارناوال ونیز نمایشی از فرهنگ و هنر ایتالیا است که گویی سوار قایقش کرده اند تا بر روی آب و از میان کانال های باریک شهر به میدان اصلی برسد و همه آن را به قد تماشا و تحسین کنند.

کارناوال ونیز

به میان مردم میرویم، مردمی که لباس هایی قدیمی و شکیل بر تن کرده اند و با ماسک های رنگارنگ صورتشان را پوشانده اند.

بر روی سنگ فرش خیابان های ونیز قدم می زنیم تا موسیقی اصیل ایتالیایی، رقص و شعله آتشِ شعبده بازی که از دهانش بیرون می آید را ببینیم و مهم تر از همه، تاریخ یکی از قدیمی ترین کارناوال های جهان را بشنویم. بنابرین با ما همره باشید، ماسکی به چهره بزنید تا توری مجازی به این کارناوال جذاب داشته باشیم.

کارناوال ونیز

این کارناول شگفت انگیز در صبح روز چهارشنبه ای که آن را چهارشنبه توبه یا چهارشنبه خاکستری می نامند آغاز می شود و به مدت یازده روز تا قبل از زمان روزه داری مسیحیان ادامه دارد.

قایق ها از دور دست و سوار بر آب، با مردمان ماسک پوش به سمت کانال های آبی شهر می آیند به سمت میدان اصلی شهر با نام ” St. Mark’s Square ” که زمانی جشنی باشک,i برای نشان دادن قدرت دولت ونیز در آن برپا بوده.

در سال ۱۱۶۲، زمانی که دوک ونیزی”ویتاله میچیلی دوم”  نقشه “اولریش دوم”  و ۱۲ توطئه گر دیگر را نقش بر آب می کند، در ازای بخشش آنها، خراج سالیانه ۱۲ عددنان، ۱۲ گاو نر و ۱۲ خوک را تعیین می کند. مردم در گذشته در چهارشنبه ای که امروزه جشن در آن برگزار می شود، به میدان می آمدند تا خراج توطئه گران ذبخ شودد و آن ها پیروزی دولت خود را جشن بگیرند.

امروز نیز لباس های بلند زنان و شنل مردان، بر روی همان خیابان ها کشیده می شود. با ماسک هایی که در طول تاریخ، گاه حتی ممنوع شده اند، به این دلیل که باعث می شدند تا شان اجتماع ای و هومت مردم گنهان بماند، تا فقیر و غنی یکسان باشند. گاه حتی برگزاری کارناوال نیز ممنوع می شد اما مردم آن را در خفا برگزار می کردند،تا این کارناوال، خودش را از دالان های تاریک تایخ تا روشنایی امروز برساند.

کارناوال ونیز

کارناوال ونیز

این روزها هم مثل آن سال ها، رقص و پایکوبی برپا می شود، تردستی و شعبده بازی. در انتهای روز هم به بهترین ماسک جایزه ای ارزنده اهدا می شود. همین ماسک هایی که اگر به ونیز بیایی، مثل آن ها را در مغازه های سوغاتی فروشی زیاد می بینید، هرچند که به ارزشمندی ماسک های روز کارناوال نیستند.

ماسک های کارناوال گران قیمت و تزئین شده هستند، حتی با ورقه های طلا و جواهرات، زیرا به اندازه لباس ها مهم اند، انواع و نام ها ی مختلفی هم دارند. اما در کنار مردم، که از روزها قبل با هزینه بسیار خودشان را برای کارناوال ونیز آماده می کند، دولـت، شهرداری و هنرمندان بسیاری هم میدان اصلی و محله های مختلف را تزئین می کنند تا هنر ایتالیایی را برای سه میلیون بازدید کننده ای که هر سال برای کارناوال به ونیز می آیند، به نمایش بگذارند.

۱۱ روز، برای یازده روز این شهر پر از شادی و رنگ است، بنابراین اگر مسافر ونیز هستید، ماه فوریه را برای سفر خود انتخاب کنید، البته با دانستن روزهای دقیق جشن، زیرا هرساله روزها جشن متفاوت هستند.

اگر خودتان را به جشن رساندید و توان مالی اش را داشتید، هزینه کنید، لباسی زیبا و ماسکی ظریف را انتخاب کنید، اگر هم همراه با زوج خود هستید، لباس هایی جفت و شبیه بر تن کنید، زیرا یکی از مواردی است که در پوشش کارناوال رعایت می شود. عکسی یادگاری بگیرید و ونیز را در قرن یازدهم میلادی زندگی کنید.

کارناوال ونیز

کارناوال ونیز

کارناوال ونیز

منبع: همگردی

ارسال کننده: در تاریخ 17 دسامبر 2017 با موضوع: شهرها و روستاها, جاذبه های توریستی ایتالیا