۱۰ کشور محبوب برای گردشگری موسیقی

بزرگترین فستیوال های موسیقی جهان

فستیوال تابستانی پرشور موسیقی جهان

طرفداران موسیقی علاوه بر اجرای خوب خواننده و گروه موسیقی می دانند که سالن و فضای اجرا هم نقش بسیار مهمی را در لذت بردن از موسیقی ایفا میکند. محلی که شما در آن به تماشای یک موسیقی زنده می‌نشینید، می‌تواند به جای اینکه به یادماندنی باشد، فراموش نشدنی هم بشود. سالن‌هایی خیره کننده در محیط های طبیعی ساخته شده است. این محیط‌ها در قرن‌های پیش کنده کاری شده‌اند.

دنیای ما پر از این فضاهای موسیقی پر‌شکوه است. از قلعه Slane در ایرلند، که میزبان موزیسین‌هایی چون رولینگ استونز و دیوید بووی بود، تا سالن آمفی تئاتر Dalhalla در سوئد، که در یک معدن سنگ آهک قدیمی ساخته شده است. در اینجا ۱۰ مقصد شگفت‌انگیز و بی‌نظیر برای طرفداران موسیقی از سراسر جهان را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید از اجرای زنده موسیقی در آن‌ها لذت ببرید.

۱- جشنواره برگنتس در اتریش

جشنواره برگنتس به صورت سالانه در اتریش از ژوئیه تا اوت برگزار می‌شود، به مجموعه‌های فانتزی باورنکردنی خود که صحنه‌ای شناور بر روی آب دارد، معروف است.

10 مقصد شگفت‌انگیز و بی‌نظیر برای طرفداران موسیقی


۲- Dalhalla، سوئد

سالن آمفی تئاتر Dalhalla یک معدن سنگ آهک سابق واقع در Rättvik، سوئد است. شرکت‌کنندگان در کنسرت، ۱۹۶ فوت پایین‌تر از جنگل های پرپشت اطراف که سالن را احاطه کرده است، قرار می‌گیرند و به تماشای انواع رویدادهای موسیقی که هر ساله از ژوئن تا سپتامبر برگزار می‌شود، می‌نشینند.

10 مقصد شگفت‌انگیز و بی‌نظیر برای طرفداران موسیقی


۳- d’Orange، فرانسه

با یک مکان تاریخی چطورید؟ سالن تئاتر باستانی d’Orange ، که در Orange فرانسه واقع شده است، یک سالن تئاتر روم باستان است که قدمت آن به قرن اول برمی‌گردد. این محل برگزاری هنوز هم از سنگ‌هایی اصلی با سبک معماری همان دوره در قسمت صحنه و اطراف آن پوشیده شده است، صحنه تئاتر و دیوار‌های اطراف آن از زمان ساخت تا به امروز با همان شکل پابرجا مانده‌اند.

10 مقصد شگفت‌انگیز و بی‌نظیر برای طرفداران موسیقی


۴- Tabernacle، آتلانتا

Tabernacle یک کلیسای ساخته شده در سال ۱۹۱۰ واقع در آتلانتا، جورجیا است که در سال ۱۹۹۶ به محلی برای گرامیداشت صدمین سال بازی‌های المپیک، تبدیل شد. این سالن موسیقی هنوز شامل بالکنی است که در آن دوره طراحی و رنگ شده است. سقف‌های مزین، پنجره‌های شیشه‌ای رنگی و یک لوستر کریستال بزرگ از دیگر ویژگی‌های این مکان است. تمامی این تزئینات مربوط به زمان ساخت این کلیسا است.

10 مقصد شگفت‌انگیز و بی‌نظیر برای طرفداران موسیقی


۵- Palais Idéal du Facteur Cheval، فرانسه

Palais Idéal du Facteur Cheval یک کاخ است که به طور کامل از سنگ‌ریزه ساخته شده است. یک پستچی‌ به نام oseph Ferdinand Cheval در طول ۳۳ سال تمام این سنگریزه‌ها را جمع‌آوری کرده و این کاخ را به تنهایی ساخته است. این کوشک که در سال ۱۹۰۷ ساخته شده است، در ماه‌های ژوئن و ژوئیه میزبان کنسرت‌ها است.

10 مقصد شگفت‌انگیز و بی‌نظیر برای طرفداران موسیقی


۶- Conyngham، ایرلند

سرزمین آبا و اجدادی خانواده Conyngham و محل گشت‌زنی پادشاه جورج چهارم، قلعه Slane ایرلند، واقع در شهر میث است. این مکان از سال ۱۹۸۱ به محلی برای برگزاری کنسرت‌ها در طول سال تبدیل شد. این قصر میزبان موزیسین‌های بزرگی چون Rolling Stones، Bob Dylan، Queen، David Bowie و U2 بوده است.

10 مقصد شگفت‌انگیز و بی‌نظیر برای طرفداران موسیقی


۷- آمفی تئاتر Gorge، آمریکا

سالن آمفی تئاتر Gorge دارای ۲۷،۵۰۰ صندلی در فضای باز است. این تالار در جورج واشنگتن واقع شده است. این سالن روباز روی یک تخته‌سنگ بنا شده است تا به بینندگان در حین گوش دادن به موسیقی، نمایی فو‌ق‌العاده از رودخانه و دره باریک کلمبیا بدهد.

10 مقصد شگفت‌انگیز و بی‌نظیر برای طرفداران موسیقی


۸- Bluegrass Underground، آمریکا

Bluegrass Underground از سری کنسرت‌های ماهانه است که در طول سال در Volcano Room در غارهای Cumberland برگزار می‌شود. این غارها در مک‌مین‌ویل ( McMinnville) تنسی (Tennessee) قرار دارند. این کنسرت‌ها جایی حدود ۳۳۳ فوت زیر‌ زمین اجرا می‌شوند. این سالن‌ها بلندگوهایی درجه یک و طبیعی را با چشم‌انداز فوق‌العاده غار، ارائه می‌دهند.

10 مقصد شگفت‌انگیز و بی‌نظیر برای طرفداران موسیقی


۹- Punta Christo کرواسی

Punta Christo در قرن نوزدهم ساخته شد و یکی از چندین قلعه واقع در شهرپولا، کرواسی بود. پیش از این‌، این مکان یکی از بزرگ‌ترین قلعه‌های موجود در اروپا بود. امروزه این قلعه میزبان جشنواره‌هایی چون جشنواره ابعاد (Dimensions Festival) در ماه اوت و جشنواره چشم‌انداز (Outlook Festival) در ماه سپتامبر است.

10 مقصد شگفت‌انگیز و بی‌نظیر برای طرفداران موسیقی


۱۰- Waldbühne، آلمان

Waldbühne یک سالن آمفی‌تئاتر در برلین، آلمان است. این مکان در اصل برای بازی‌های المپیک ۱۹۳ ساخته شده بود و در ساختِ آن از روی آمفی‌تئاتر یونان باستان الگو گرفته شده بود. این مکان میزبان ۲۲،۰۰۰ نفر است. از این سالن برای کاربردهای مختلفی چون یک سینمای روباز تا مسابقات بوکس ورزشکارانی چون Depeche Mode و Eric Clapton استفاده می‌شد.

10 مقصد شگفت‌انگیز و بی‌نظیر برای طرفداران موسیقی

ارسال کننده: در تاریخ 25 می 2020 با موضوع: مکان های تاریخی، موزه ها و بناها, عجایب گردشگری