توصیه ها و نکات مهم سفر به ارمنستان

توصیه های سفر به ارمنستان

سفر به ارمنستان زمینی هوایی و با اتوبوس

ارمنستان یکی از کهن ترین و منحصر به فرد ترین کشورهای قفقاز است.با وجود مناطق کوچک، این کشور دیدنی های زیادی برای عرضه به گردشگران خود دارد، از جمله مناظر زیبا و کوهستانی، مناظر باستانی، غذاهای خوشمزه و خیلی موارد دیگر. البته به تمام این موارد باید مهمان نوازی مردم محلی که به گرمی از بازدید کنندگان استقبال می کنند را هم افزود. با این شرایط جای تعجبی ندارد که تورهای گردشگری ارمنستان روز به روز در حال محبوب شدن بیشتر است.

سفر به ارمنستان

توصیه ها و نکات مهم سفر به ارمنستان

چه چیزی ببریم؟

پاسخ به این سوال به هدف و فصلی که شما میخواهید به این کشور بروید دارد. در ارمنستان دمای هوا به طور متوسط در تابستان ۲۸-۳۵ درجه سانتیگراد می باشد و ممکن است کمی هم با باران مواجه شوید. آب و هوای پایتخت در تابستان گرم است اما خشک نیست، بنابراین بهتر است با خود لباسی راحت را انتخاب کنید. اگر شما قصد سفر به مناطق کوهستانو روستایی را دارید بهتر است بدانید که دمای هوا در این مناطق کمتر است و لباسی گرم به همراه داشته باشید.

زمستان در ارمنستان از منطقه ای به منطقه ی دیگر متفاوت است.  پایتخت معمولا بسیار سرد است اما این سرما در بیشتر اوقات با برف همراه است. در زمستان دمای هوا از ۲ تا -۱۰ درجه متغیر است. در اطراف شهر می توانید به اسکی بپردازید اما در صورتی که لباس مناسب همراه نداشته باشید باید این تفریح را فراموش کنید.

لذت بخش ترین فصل برای سفر به ارمنستان پاییز است. آب و هوا آرام و در بعضی روزها کمی هم باران می بارد اما هوا گرم و مناسب است. در فصل بهار هم هوا نسبتا گرم است اما باید انتظار بارانهای شدید و بیشتری را داشته باشید.

سفر به ارمنستاناز چه چیزهایی دیدن کنیم؟

ارمنستان برای دوست داران فرهنگ و تاریخ کشوری مورد علاقه است، البته جای تعجب هم ندارد چون با تاریخ ۳۵۰۰ ساله خود توانسته است مجموعه ای بی نظیر را به وجود بیاورد، تا جایی که گاهی آن را “موزه زیر آسمان باز” می نامند. بسیاری از مناظر تاریخی ارمنستان به مسیحیت مربوط می شود، ازجمله کلیساهای و صومعه هایی با معماری بسیار زیبا که با سنگ ساخته شده اند.

در میان مکان های مذهبی ارمنستان توصیه می کنیم دیدن صومعه خور ویراپ با منظره بی نظری از کوه آرارات از دست ندهید. همچنین برای دیدن آثار بیشتری از قرون وسطی می توانید از هاقپات و ساناهین هم دیدن نمایید.

ارمنستان تنها با معماری شگفت انگیزش شما را متحیر نمی کند، بلکه طبیعت آن است که بسیاری فقط برای لذت دیدنش به ارمنستان مسافرت میکنند.

بنابر این اگر میخواهید از طبیعت ارمنستان لذت ببرید، این مناطق را به شما پیشنهاد می کنیم. می توانید به دریاچه سوان بروید و محو تماشای این دریاچه شوید. این دریاچه مرتفع ترین دریاچه آب شیرین دنیا و بزرگترین در قفقاز است! در اطراف دریاچه می توانید تپه های پوشیده از درخت و صخره های سنگی بسیار زیبایی را شاهد باشید.

اگر در تابستان به دیدن این دریاچه می روید محل مناسبی برای گرفتن آفتاب پیدا کرده اید. اگر به دنبال استراحت در دامان طبیعت هستید توصیه می کنیم حتما از جموک، بزرگترین چشه های آبگرم ارمنستان دیدن کنید که خاصیت درمانی هم دارد، در صورتی که بخواهید شب را اقامت داشته باشید ویلاهای بسیار مناسبی در جرموک وجود دارد.

سفر به ارمنستان کامل نمی شود مگر آنکه به پایتخت آن، شهر باستانی ایروان هم سری بزنید. معماری منحصر به فرد، تعداد زیادی موزه و کافه هایی که به زیبایی طراحی شده اند و رستوران های زیادی میزبان شما هستند.  بازدید از مرکز شهر و میدان جمهوری را هم از دست ندهید.

سفر به ارمنستانچکار کنیم؟

آیا می دانستید که ارمنستان نه تنها برای گردشگران فرهنگی بلکه برای گردشگران ماجراجو هم بسیار محبوب است؟

مناظر کوهستانی ارمنستان فضای بسیار مطلوبی را برای ورزش های پرهیجانی مانند کوهنوردی، چتربازی، اسنوبورد و صخره نوردی به وجود آورده است.

محبوب ترین پیست اسکی ارمنستان Tsakhkadzor نام دارد که به خوبی طراحی شده و نیازهای ماجراجویان را به خوبی تامین میکند و از امنیت بالایی برخوردار است.

یکی از مکان های پرطرفدار برای چتر بازی هم اطراف دریاچه سوان و کوه هاتیس است.

کوهنوردی را هم میتوانید با کوه آراگاتس که از پرطرفدار ترین کوه های ارمنستان می باشد، تجربه کنید. این کوه ۴۰۹۰ متر ارتفاع دارد.

سفر به ارمنستانچه چیزهایی بخریم؟

خرید سوغاتی یکی از مواردی است که هرکسی در سفرهای خارجی انجام می دهد. پس برای بازگشت به خانه برای دوستان و فامیل چه چیزهایی می توانیم از ارمنستان به عنوان سوغاتی بخریم؟ این کار آسان می شود اگر بدانید که نمادهای ملی ارمنستان چه چیزهایی هستند.

از نمادهای ارمنستان میتوان به موه آرارات و زردآلو به عنوان نماد زندگی، فرش، دودوک و جواهرات نام برد.

سفر به ارمنستان

توصیه ها و نکات مهم سفر به ارمنستان

چگونه ارتباط برقرار کنیم؟

مردم ارمنستان بسیار مهمان نواز، خونگرم و خوش برخورد هستند. مردم اسن کشور طوری از بازدید کننرگان استقبال میکنند که در مدت کمی احساس راحتی کامل به آنها دست می دهد. بنابر این در ارتباط با مردم مشکلی وجود نخواهد داشت. البته بد نیست بدانید که نسل جوان شهر ایروان اکثرا به زبان روسی صحبت می کنند و گاهی هم با زبان انگلیسی آشنایی دارند.

ارسال کننده: در تاریخ 23 جولای 2020 با موضوع: نکات سفر, جاذبه های توریستی ارمنستان